Снимка: Guliver/iStock

Без пластмаса за шампанското

Специалисти разкриха, че пиенето на шампанско от пластмасови чаши разваля вкуса на напитката.

Причината е, че балончетата стават по-големи, когато налеете питието в пластмасова чаша, а това се отразява зле на вкуса.

Изследването беше направено от учени от университета на Тексас в Остин, САЩ.

Те установиха, че вида на съда оказва влияние върху вкусовите качества на напитката. Това важи за всички газирани питиета. Всичко друго, освен стъклена чаша за вино или шампанско, може да развали вкуса им.

При използване на пластмасова чаша, балончетата полепват силно по стените й и в резултат стават по-големи. Според експертите, балончетата в скъпото шампанско са малки и затова то е с по-добри вкусови качества. 

по БТА

За да не пропуснеш това, което си заслужава да се види