Вкусно с... алкохол: Водка
В единствената по рода си онлайн - рубрика "Вкусно...с алкохол" ви представяме втората номинация в класацията на шеф Шеф за вкусни храни, в които има алкохол, защото шеф Шеф обича не само да хапва. Водещ на тази продукция ще е самият изтъкнат софийски готвач шеф Шеф – ВИП господарят на кухнята. Ако не го знаете, значи е ВИП.
Продължаваме напред с един десерт, който е подходящ както за летните горещини, така и за зимните студове! Един сладолед никога не е излишен, ако искате да се разхладите, но с един сладолед можете и да се посгреете, а шеф Шеф не обича да му е студено!...
Каквото и да се говори, сладоледите не са само за децата, особено когато в тях има вода...Имах предвид "водка", разбира се. Думата "водка" идва от руски и означава вода. Така, сега шеф Шеф ще си налее от тази огнена вода, преди да ви каже как да си направите сладолед-ледена-близалка с водка, пораснали дечица!...
Това, което ви трябва за сладолед с водка, е:
12 свежи листа от мента
12 свежи листа от босилек
1 ½ купа изцеден сок от 4-5 портокала
2 големи лъжици лимонов сок, от един лимон
2 големи лъжици сок от лайм, от един лайм
2 ½ големи лъжици захар
1 купа натрошен лед
Водка (Може да пробвате 2 големи лъжици, шеф Шеф предпочита с черпака)
Форми за сладолед/ледена близалка
Правенето на сладолед не е ядрена физика, затова изисква повече отношение, отколкото майсторство, което е подходящо за хора, които които искат да ядат алкохол.
Най-просто казано: изцедете плодовете и смесете всички съставки в блендер. Тук шеф Шеф би си сипал пак от огнената вода, ей така - за отношение. Руснаците и поляците имат отношение към водката дотолкова, че не могат да се разберат кой я е произвел за първи път. Първите данни на напитката при поляците са от 1405 г., докато в руските архиви тя не се споменава до 1751г. При всички положения и в двете държави се пиело здраво векове наред.
Да не се разсейваме докато изспиваме сместа от блендера във формите за сладолед. После ги слагаме във фризера. Водката обича студа, защото има високо спиртно съдържание и студът обуздава негативните ефекти от това, докато в същото време придава обогатени качества на акохола. Пардон, на сладоледа...
Този път шеф Шеф не е забравил и маниаците на тема здравословно хранене! Тези рецепта съдържа под 12 грама захар, има под 100 калории и няма оцветители, затова шеф Шеф яде по няколко такива сладоледа - защото е на диета!
И последно – както винаги към Рая има и пряк път. Понеже шеф Шеф не е тръгнал натам, сега ще ви го каже. Просто сипете 150 грама водка, добавете спрайт, след това добавете някакъв ликьор, замразете го и сте готови. Ако иската син сладолед с алкохол, ще ви трябва синьо кюрасо, вместо ликьор.
При всички положения трябва да замразите сладоледа между за 8 и 12 часа, а резултатът от това лежерно занимание е, че ще имате идеален сладолед за зимата. Още по-доброто е, че, ако се разтопи, можете да го изпиете. Бързо, лесно и с алкохол. Шеф Шеф си ближе сладоледа за това.



